Muziek Boutique: JOKKE
In het radioprogramma Muziek Boutique ontvangen Mirthe Vermeulen en Timo Cuypers iedere week een Belgische muziekartiest in hun muziekwinkeltje. Een uur lang duiken we in het muzikale plaatje van onze gast. Deze aflevering: JOKKE.
De Leuvense ‘zingerzongschrijver’ klopt al enkele jaren op de deur van de Vlaamse muziekindustrie. Zo stond hij in een uitverkochte AB en won hij 17.000 mensen voor zich in The Barn op Rock Werchter. De vraag is niet óf hij doorbreekt, maar wel wanneer hij doorbreekt. In Muziek Boutique vertelt hij onder andere over de opvolger van zijn eerste album ‘Verzamelwoede’, hoe zijn carrière begon als rapper en zijn ‘crimineel’ verleden.
Hoe zag het leven van Jokke er uit na zijn twee uitverkochte shows in Het Depot in Leuven? Hoe ziet hij zijn toekomst en hoe concreet zijn de plannen voor een nieuw album ondertussen? In dit eerste blok vertelt hij waar hij vandaag mee bezig is, welke ideeën er leven en hoe hij naar zijn volgende muzikale hoofdstuk kijkt.
Je zou het misschien niet meteen verwachten, maar enkele jaren geleden zag het muzikale plaatje van Jokke er helemaal anders uit dan vandaag. Voor de kleinkunstartiest zijn huidige sound vond, begon hij namelijk als rapper. In dit gesprek blikt Jokke terug op die opvallende evolutie van zijn muzikale identiteit. Daarnaast passeert ook Bruno Vanlangendonck, vader van Jokke, de revue. Hij geeft een persoonlijke inkijk in de mens én artiest die zijn zoon is.
Wie inspireert Jokke muzikaal? En wat vindt Jokke van de vaak gemaakte vergelijking met Bart Peeters? In deze Muziek Boutique gaat de Leuvense artiest geen vraag uit de weg.
We ontdekken hoe Jokke er niet alleen in slaagt om mensen te entertainen, maar ook emotioneel te raken met zijn muziek. Hij vertelt bovendien het verhaal achter zijn nummer ‘Verdwijnen Is Slechts Een Idee’.
“Je weet nog niet de helft van wat ik allemaal heb uitgestoken”, zei Jokke ooit tegen zijn vader. Eén van de streken die wél bekend raakte bij zijn vader én heel Vlaanderen, was de diefstal van ‘het lachende kakske’ op het strand van Oostende. In dit fragment blikt Jokke terug op die opvallende kwajongensstreek. Daarnaast bellen we ook met Bart Tommelein, toenmalig burgemeester van Oostende. Tot slot vertelt Jokke nog hoe hij een voorprogramma kiest.
In onze rubriek ‘De Etalage’ vragen we iedere week aan onze gast om een ander Belgisch talent in de etalage van onze Muziek Boutique te zetten. Welke Belgisch talent zet Jokke in de kijker?



