In 2025 bestaat een kwart van de F1-grid uit F2-coureurs: wie zijn ze?
Het Formule 1-seizoen liep afgelopen weekend op zijn einde. Max Verstappen werd enkele weken geleden al voor de vierde keer tot wereldkampioen gekroond. Sinds zondag weten we ook dat McLaren het constructeurskampioenschap naar zich toe heeft getrokken. Tijd voor een vooruitblik op volgend jaar. Het seizoen 2025 zal mee gekleurd worden door vijf Formule 2-coureurs, het grootste aantal in jaren. Wie zijn ze? En wat zijn hun kansen?
Formule 2 is de klasse onder de Formule 1, een klasse waarin vooral jonge coureurs rijden. Het is de bedoeling dat ze zich daar tonen om een plekje op de F1-grid te veroveren. Charles Leclerc, George Russell en Oscar Piastri zijn enkele voorbeelden van rijders die het met succes tot in de Formule 1 hebben geschopt. Volgend jaar zijn er vijf F2-piloten die een kans krijgen in de hoogste klasse van de autosport. Mits enkele wijzigingen in de huidige F1-grid, bijvoorbeeld een mogelijk ontslag van Sergio Perez bij Red Bull, kunnen dat er nog meer zijn. Wij stellen deze rookies graag aan u voor.
Kimi Antonelli naar Mercedes
De Italiaan Andrea Kimi Antonelli wordt gezien als een groot talent binnen de autosport. Na het vertrek van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, was Mercedes op zoek naar een vervanger. Met Antonelli hebben ze duidelijk gekozen voor de toekomst, de Italiaan deed al twee oefensessies bij de Silver Arrows, met wisselend succes. Antonelli is amper 18 jaar en heeft twee F2-overwinningen op zijn naam staan.
BREAKING: Andrea Kimi Antonelli to race for Mercedes from 2025!#F1 pic.twitter.com/bhLN48UdRE
— Formula 1 (@F1) August 31, 2024
Oliver Bearman bij Haas
Oliver Bearman heeft heel wat meer F1-ervaring, in een Ferrari nota bene. De Brit maakte zijn debuut als vervanger van Carlos Sainz, die de tweede race in Saoedi-Arabië moest missen door een blindedarmontsteking. Met een knappe zevende plaats bewees hij dat hij klaar was voor de F1-wereld. Na twee kansen bij Haas, een team dat ook met Ferrari-motor rijdt, tekende hij een contract voor 2025, misschien wel met het oog op een Ferrari-zitje in de toekomst.
Gabriel Bortoleto naar Kick Sauber
Max Verstappen werd in Las Vegas met nog twee races te gaan F1-wereldkampioen. Dan was het in de Formule 2 spannender. De Braziliaan Gabriel Bortoleto werd pas in de laatste race in Abu Dhabi kampioen. Voor de wedstrijd stond hij tweede in het kampioenschap, maar leider Isack Hadjar kreeg zijn auto niet gestart en stond stil op de startgrid. Op die manier kon Bortoleto het kampioenschap naar zich toetrekken.
Dit bericht op Instagram bekijken
Volgend jaar komt Bortoleto uit voor Kick Sauber, dit jaar het kneusje van de klas met amper vier punten in het constructeurskampioenschap. Het team gaat in 2026 in zee met de Duitse autofabrikant Audi en wordt omgedoopt tot Audi F1 Team. Een project waar vele analisten veel van verwachten.
Doohan bij Alpine
Jack Doohan is een Australische F1-piloot die volgend jaar voor Alpine zal uitkomen. Doohan mocht in de laatste race van het jaar, die in Abu Dhabi, al eens proeven van het F1-circus. Zijn Franse renstal Alpine had na de vorige race beslist om Esteban Ocon niet te laten deelnemen in de laatste wedstrijd, om Doohan zo waardevolle oefenrondes te geven. Met een vijftiende plaats deed hij het niet slecht, al werd teamgenoot Pierre Gasly wel knap zevende. ‘Je denkt dat je er klaar voor bent, maar dat sloeg toch wat tegen. Ik heb elke ronde iets bijgeleerd en ik neem dit allemaal mee naar volgend jaar’, liet de Australiër na de race optekenen.
Isack Hadjar stalling the start 💔pic.twitter.com/B910JR1655
— RBR Daily (@RBR_Daily) December 8, 2024
Hadjar als Perez vertrekt
Isack Hadjar was leider in het F2-kampioenschap voor de laatste race begon. Op de startgrid sloeg het noodlot toe, de Fransman kreeg zijn auto niet gestart en moest het kampioenschap zo toch nog aan Bortoleto laten.
Hadjar wordt genoemd als mogelijk vervanger voor Lawson bij Visa Cash App RB, het zusterteam van Red Bull. Liam Lawson zou Sergio Perez vervangen, die ondanks een contractverlenging toch naar de uitgang wordt begeleidt. De Mexicaan kwam dit jaar nergens echt uit de verf en zou zijn zitje misschien moeten afgeven.
Tekst: Niels D’hondt
Collage: © FMT



