12/11/2020

Gentse studentenvereniging Internia organiseert online quiz: ‘Ook al zijn activiteiten kleinschalig, je hebt toch iets om naar uit te kijken’

Van het normale studentenleven blijft er helaas nog amper iets over. Geen cantussen, feestjes, spel- of clubavonden meer, toch niet in real life. Terwijl dat net dé groepsactiviteiten zijn die bij studentenverenigingen centraal staan. De West-Vlaamse studentenvereniging Internia in Gent blijft haar activiteiten wél zo veel mogelijk doorzetten, maar dan online. Op zaterdag 14 november organiseert ze een grote quiz, waar je welkom bent om je algemene kennis op een plezierige manier te testen.

‘We zijn dit jaar gestart met een aantal fysieke activiteiten, maar onlangs schakelden we volledig over naar online’, zegt Hermine Huyghe (21), studente leerkracht secundair onderwijs en preses van de West-Vlaamse studentenclub Internia in Gent. De club telt 130 leden en organiseert normaal elk jaar een quiz in haar stamcafé De Salto in de Overpoortstraat in Gent. ‘Bij de verkiezingen in september wisten we dat het een moeilijk jaar zou worden en dat er mogelijk nog een lockdown kwam’, voegt Internia’s schachtentemmer Anna Victor (22) toe. ‘We zijn zo lang mogelijk fysieke activiteiten blijven doen, omdat we het gewoon zijn om elkaar twee à drie keer per week te zien. En opeens zie je elkaar niet meer. Dat voelt raar, zeker in clubverband. We proberen dus toffe dingen te verzinnen, maar dat is moeilijk. De ene doet dit graag en de andere dat. Online is dat bovendien beperkt’, legt Anna uit.

Moeilijke tijden, creatieve oplossingen

‘De maatregelen waren steeds meer aan het verstrengen. Daarom hadden we voorzien om ofwel de quiz in een grote zaal in kleine bubbels te laten doorgaan of gewoon online’, zegt preses Hermine. Die voorbereidingen namen toen veel tijd en moeite in beslag. Maar Internia is niet de enige studentenvereniging in Gent die toch nog evenementen of activiteiten online wou blijven organiseren. Verenigingen kijken naar elkaar om ideeën op te doen. ‘Er zijn veel studentenclubs die het idee hadden om een online quiz te doen, ik zie her en der nog evenementen verschijnen op mijn Facebook’, gaat Hermine verder. ‘Dus blijkbaar hadden wij allemaal een beetje hetzelfde idee.’

‘Uiteindelijk is het allemaal om in contact te blijven met elkaar en om de studenten in deze moeilijke periode een hart onder de riem te steken’

De organisatoren van de studentenclub vragen een kleine bijdrage van twee euro, omdat ze weten dat er alleen mensen zullen komen die echt graag quizzen. Ze beseffen dat ze geen winst kunnen maken en dat is ook niet de bedoeling. ‘Uiteindelijk is het allemaal om in contact te blijven met elkaar en om de studenten in deze moeilijke periode een hart onder de riem te steken. Heel veel andere verenigingen organiseren ook quizzen en we weten dat ons idee niet origineel is, maar het is voor zowel onze leden als voor vrienden buiten de club de ideale gelegenheid om iets samen te doen en om elkaar een keer te zien. Ook al is dat bijvoorbeeld in een quizvorm’, zegt de preses.

Simpel, maar toch samen

De activiteiten hierna zullen dan vooral voor de leden van Internia zijn, maar ook die zullen allemaal online plaatsvinden. Technisch en organisatorisch gezien bleek de quiz toch wel een uitdaging te zijn, want tot nu toe schreven er zich al vijftien teams in. Dus zelfs nu, een paar dagen voor de quiz, wordt er nog druk aan de muziek gesleuteld en wordt er nog van alles getest. Aangezien er minstens 60 deelnemers worden verwacht. ‘De quiz is een groot project, omdat het ook voor leden buiten Internia is. Dan wil je dat het allemaal in orde is, omdat het voor een groter publiek is’, vertelt Hermine. ‘Maar soms kan het ook een simpele activiteit zijn zoals allemaal samen naar een serie kijken.’

Een heel aantal mensen lieten de preses al weten dat ze erg enthousiast zijn, daarom hoopt ze dat alles goed zal verlopen en dat studenten er een positief gevoel bij zullen hebben. ‘Ook mensen buiten onze club laten weten dat ze het leuk vinden om mee te doen. Dus we hopen dat ze het gevoel hebben: ‘Oh, we hebben de zaterdag nog eens iets te doen’, want ook al zijn de activiteiten kleinschalig, je hebt toch iets om in je agenda te zetten én iets om naar uit te kijken. Voor mij maakt dat echt een verschil en ik hoop voor andere mensen ook’, zegt Hermine.

Sleur doorbreken

‘Het zijn onvoorspelbare tijden nu en alle dagen dreigen een beetje dezelfde te worden’, gaat Hermine verder. ‘En dat proberen wij te doorbreken, anders weet je op de duur het verschil tussen week en weekend niet meer. Veel studenten volgen bijvoorbeeld hun lessen vanuit hun bed of wanneer ze dat willen.’

En ook al zie je die mensen gewoon via de camera, je hebt een reden om je fatsoenlijk aan te kleden, je tanden te poetsen of uit je bed te komen’

Niet iedereen heeft het even moeilijk of makkelijk in deze coronacrisis, sommigen kunnen zich alleen best goed redden tijdens een lockdown. Hermine heeft daar haar eigen kijk op. ‘Ik ben iemand die behoefte heeft aan veel sociaal contact en graag druk bezig is’, legt ze uit. ‘Als ik alleen mijn schoolwerk doe en ‘s avonds wat chat met vrienden of naar een serie kijk, is dat voor mij niet genoeg. Ik moet projecten hebben, dingen kunnen organiseren. Dus hoeveel werk ik ook heb, ik vind het oprecht leuk om nu toch nog iets te plannen. Dan is dat iets wat ik in mijn agenda kan zetten en we doen weer eens iets samen. En ook al zie je die mensen gewoon via de camera, je hebt een reden om je fatsoenlijk aan te kleden, je tanden te poetsen of uit je bed te komen’, besluit ze.

Heb jij zin gekregen in een gezellige quizavond? Dan kan je je hier nog tot en met vrijdag 13 november inschrijven voor De Grote Internia Quiz, in een team van vier. De quiz vindt plaats op zaterdagavond 14 november om 20 uur. Vergeet niet om een originele groepsnaam te bedenken.

Tekst: Valeriya Gornostayeva, foto’s: © Hermine Huyghe